Aktualności

2013-03-11     Luty 2013 – miesiąc obfitujący w wydarzenia naukowe z dziedziny reumatologii, w których uczestniczyli lekarze z naszego Centrum << powrót
Fotka główna

W dniach 08-09 luty 2013 w Warszawie odbyła się konferencja naukowa pt. Interdyscyplinarne Oblicza Reumatologii, w której uczestniczyli wszyscy reumatolodzy z naszego Centrum. Uzyskane podczas konferencji informacje będą przydatne w kompleksowym podejściu do pacjentów naszego Centrum.

 

W dniach 21-23 luty 2013 przedstawiciele naszego Centrum uczestniczyli w IV Międzynarodowym Zjeździe Immunologicznym – SUMMIT. Na Kongresie przedstawiono najnowsze osiągnięcia w leczeniu chorób reumatycznych na świecie między innymi dotyczące prowadzonych badań klinicznych nad szczepionką, którą być może w przyszłości będzie można stosował u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

 

W tym samym czasie w Wiedniu odbyło się IV Forum Chorób Zapalnych – INFORM poświęcone najnowszym wytycznym w diagnostyce i leczeniu chorób reumatycznych. Poza przedstawieniem nowych leków, takich jak tofacitinib, omówiono postępowanie w przypadku ciąży czy też zakażeń wirusowego zapalenia wątroby oraz gruźlicy u pacjentów z chorobami reumatycznymi.